МЕДИЦИНА

Ваксината на Sanofi, няма да бъде готова до края 2021 г.

Ваксината на Sanofi, няма да бъде готова до края 2021 г.

Ваксината, разработена от компанията Sanofi, няма да бъде налична през 2021 г. Това заяви главният изпълнителен директор на фармацевтичния гигант Пол Хъдсън в интервю за Journal du dimanche.
Това е и ваксината, от която българските здравни власт са заявили най-голям брой 4 650 000бр. , според плановете публикувани на сайта на МЗ.


Очаква се клиничните изпитвания да започнат през първото тримесечие на 2021. Продуктът на Sanofi, разработван съвместно с американската компания Translate Bio, е РНК базиран, подобно на ваксините на компаниите Pfizer и Moderna.

{module title="Подобни статии"}
През декември миналата година компанията обяви, че разработваната от нея ваксина е насочена към „най-ранно потенциално одобрение“ през втората половина на 2021 г., след представяне на положителни предклинични данни.
„Ваксината няма да бъде готова през тази година, но може да бъде използвана на по-късен етап, особено ако борбата с различните варианти на коронавируса продължи“, посочи Хъдсън.
Това е нов провал за френските изследвания в борбата срещу COVID-19, отбелязват френските медии.

 {module title="Subscribe"}{module title="Анкета"}

Подобни статии